Περιλαμβάνει χρήσιμες πληροφορίες για το 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Περιστερίου!

Περιλαμβάνει Ιστορικά στοιχεία του σχολείου από το 1979 (έτος ίδρυσης) μέχρι σήμερα.

Περιλαμβάνει την οργάνωση, τη διοίκηση και την αξιοποίηση μέσων του σχολείου μας!

Αναφέρεται  στη διαμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος και στην αξιοποίηση του σχολικού χρόνου.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Α Λυκείου 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Περιστερίου
Ωρολόγιο Πρόγραμμα Β Λυκείου 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Περιστερίου
Ωρολόγιο Πρόγραμμα Γ Λυκείου 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Περιστερίου

Αναφέρεται στη διαμόρφωση και εφαρμογή του εσωτερικού κανονισμού του σχολείου.

Αναφέρεται στη δυνατότητα αξιοποίησης των διαθέσιμων χώρων, μέσων και του εξοπλισμού από τους μαθητές και το Σύλλογο Γονέων στο πλαίσιο της ανάπτυξης εκπαιδευτικών πρωτοβουλιών και δραστηριοτήτων.

Περιλαμβάνει στοιχεία που αφορούν στην επαρκή στελέχωση του σχολείου με εκπαιδευτικούς, στο διδακτικό και εξωδιδακτικό τους έργο.

Περιλαμβάνει στοιχεία για το Διδακτικό προσωπικό του σχολείου μας, τρέχοντος έτους.

Περιλαμβάνει στοιχεία για το Διδακτικό προσωπικό ανά έτος του σχολείου μας, προηγουμένων ετών.

Αναφέρεται στον προγραμματισμό και υλοποίηση δραστηριοτήτων/εκδηλώσεων της Σχολικής Μονάδας. Περιλαμβάνει στοιχεία που αφορούν στην υποστήριξη και στο συντονισμό της συνεργασίας μεταξύ των εκπαιδευτικών, την ανάπτυξη παρεμβατικών πρακτικών και εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων, καθώς και την υποστήριξη των εκπαιδευτικών για την υλοποίηση του Προγράμματος Σπουδών.